Kolejne zalety implantów

Implanty zapobiegają problemom ortodontycznym!

Zachowanie struktury kostnej: Jedną z głównych zalet implantów jest to, że są one wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, co pomaga utrzymać integralność struktury kostnej. Brak zębów może prowadzić do zaniku kości w miejscu, gdzie brak zęba, co z kolei może wpływać na stabilność pozostałych zębów oraz prowadzić do zmian w wyglądzie twarzy.

Stabilność i funkcjonalność: Implanty dentystyczne są trwale zakotwiczone w kości, co sprawia, że są one stabilne i funkcjonalne podobnie jak naturalne zęby. Pacjenci z implantami mogą normalnie żuć jedzenie, a implanty są trwale osadzone, co eliminuje obawy związane z przesunięciem się protez.

Brak wpływu na sąsiednie zęby: W przeciwieństwie do mostów protetycznych, które mogą wymagać oszlifowania zdrowych zębów sąsiednich, implanty nie mają wpływu na pozostałe naturalne zęby. Są samodzielne, co oznacza, że nie ma potrzeby ingerencji w sąsiednie zdrowe zęby.

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Szczecinie

Warto jednak pamiętać, że nie każdy pacjent może być odpowiedni do otrzymania implantów, a decyzja o zastosowaniu implantów powinna być podejmowana indywidualnie po dokładnej analizie stanu zdrowia jamy ustnej i ogólnej kondycji pacjenta. Umów się na wizytę, a nasi doświadczeni specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Nawyki, które niszczą Twoje zęby

Unikaj tych szkodliwych nawyków, które zagrażają Twoim zdrowym zębom!

Wielowymiarowa higiena: Szczotkowanie, nić dentystyczna i płukanie ust
Zamiast ograniczać się tylko do szczotkowania zębów, praktykuj kompleksową higienę jamy ustnej. Używaj nić dentystyczną, aby usunąć resztki jedzenia między zębami, a następnie płucz usta odpowiednim płynem do płukania jamy ustnej.

Zdrowe nawyki żywieniowe: Ogranicz spożycie słodzonych napojów
Słodzone napoje to nie tylko pułapka dla Twojej sylwetki, ale także dla zębów. Ogranicz spożycie napojów gazowanych i słodkich napojów, aby chronić szkliwo i uniknąć próchnicy.

Rzucenie palenia: Dla zdrowia całego organizmu i białego uśmiechu
Palenie papierosów nie tylko wpływa negatywnie na ogólne zdrowie, ale także szkodzi zdrowiu jamy ustnej. Rzucenie palenia to krok w kierunku zdrowszych zębów i piękniejszego uśmiechu.

Zapraszamy do naszego gabinetu!

Dbamy nie tylko o leczenie, ale również o edukację naszych pacjentów. Umów się na wizytę, a nasi doświadczeni specjaliści udzielą Ci porad dotyczących codziennej higieny jamy ustnej i zaoferują profesjonalne zabiegi, które przywrócą śnieżnobiały blask Twojemu uśmiechowi. Zdrowe zęby to klucz do pewności siebie i ogólnego dobrego samopoczucia!

Co sprawia, że implanty są najlepszą metodą leczenia bezzębia?

Implanty zębowe mają wiele zalet, dzięki którym są często bardziej atrakcyjnym i racjonalnym wyborem niż tradycyjna proteza. Przede wszystkim, po wszczepieniu, tytanowy implant staje się integralną częścią kości, a co za tym idzie jest on pewnie usytuowany w jamie ustnej. Pacjent może być pewny, że jest to rozwiązanie na wiele lat. Również dzięki temu, zapobiegamy ryzyku wystąpienia zanikania kości w miejscu utraconego zęba. Jest to nieodwracalny proces, który występuje w przypadku używania np. tradycyjnej protezy. Jeśli mają Państwo wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z Drebot Dental.

Co gwarantuje stabilność i długotrwałość implantu zębowego?

Co gwarantuje stabilność i długotrwałość implantu zębowego?

Przede wszystkim kształt implantu, dzięki swojej budowie pewnie trzyma się kości, podobnie jak naturalne zęby stałe. Dodatkowo porowatość implantu sprawia, że po zagojeniu, staje się on integralną częścią szczęki na skutek zrośnięcia się tkanki kostnej. Materiał, z którego wszczep jest wykonany również odgrywa ważną rolę. Tytan jest biokompatybilny co oznacza, że prawidłowo przyjmowany jest przez ludzki organizm, nie wywołując interwencji układu odpornościowego.

Czy przy wszczepianiu implantów konieczne są inne zabiegi stomatologiczne ?

Czy przy leczeniu braków zębów wszczepianiem implantów konieczne będą inne zabiegi stomatologiczne?
U niektórych pacjentów potrzebne będzie odpowiednie przygotowanie do leczenia implantologicznego.
Przed planowanym zabiegiem wszepiania implantów warto byłoby się umówić wcześniej na skaling – czyli czyszczenie zębów z kamienia i leczenie zębów z próchnicy.
Czasem ze względu na brak kości musimy zabieg wszczepiania implantów przesunąć do czasu odbudowy kości np. w zatoce szczękowej.
W Drebot Dental informujemy o ewentualnych dodatkowych zabiegach podczas wstępnego planowania leczenia. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań po wstawieniu implantów oraz od początku wiemy czego się spodziewać podczas całego leczenia.

Czym jest badanie tomografią komputerową (inaczej: „CT”)?

Wykorzystuje ono tą samą technologię co tradycyjny rentgen, jednak jest to znacznie bardziej zaawansowane badanie. Tomograf przy użyciu wielu tysięcy zdjęć rentgenowskich tworzy trójwymiarowy obraz danego narządu. Badanie to używane jest w wielu dziedzinach medycyny. Wykorzystując tomograf, w Drebot Dental jesteśmy w stanie szczegółowo zaplanować każdy zabieg dentystyczny. Badanie CT jest bezinwazyjnym i bardzo dokładnym narzędziem, z którego korzystamy w trosce o komfort naszych pacjentów.

Najczęstsza przyczyna wypadania zębów

Najczęstszą przyczyną wypadania zębów są schorzenia jamy ustnej, w tym choroby przyzębia, urazy mechaniczne oraz niewłaściwa higiena. Braki w uzębieniu negatywnie wpływają na estetykę uśmiechu oraz prowadzą do utraty pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Mamy na to rozwiązanie! W Drebot Dental od lat zajmujemy się leczeniem implantologicznym, pomagając naszym pacjentom spełniać marzenia o pięknym uśmiechu. Nigdy nie jest za późno aby cieszyć się pięknymi zębami. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu.

Wygoda użytkowania implantów zębowych.

Implanty zębowe, zapewniając wygodę w użytkowaniu, pozwalają cieszyć się wszelkimi potrawami i przysmakami. Zagojone implanty są trwale zakorzenione w szczęce, dzięki czemu przegryzanie twardych pokarmów nie stanowi żadnego zagrożenia. Wszczepy odporne są również na skrajne temperatury, dlatego jedzenie lodów czy picie gorącej herbaty nie przyniesie żadnego dyskomfortu. Należy jedynie pamiętać o właściwej higienie.

Co musisz wiedzieć o znieczuleniu dentystycznym?

Znieczulenie przy zabiegu dentystycznym znacznie zwiększa komfort pacjenta oraz ułatwia pracę lekarza. Szczególnie zaleca się je przy skomplikowanych zabiegach, które naturalnie niosą za sobą duży dyskomfort, np. usunięcie zęba czy umieszczenie implantu. Działanie znieczulenia opiera się na czasowym blokowaniu receptorów w układzie nerwowym, odpowiedzialnych za przekazywanie sygnału o bólu do mózgu. Dzięki zastosowaniu tych środków, wizyta u dentysty nie kojarzy się z bólem, ponieważ zabiegi przebiegają szybko i komfortowo.

Dlaczego nie warto zwlekać z wszczepieniem implantu?

Po usunięciu zęba stałego, w naszym organizmie zachodzi proces zanikania kości szczęki i żuchwy. Z uwagi na to, że jama ustna codziennie poddawana jest wielu ruchom i oporom, zanik kości może doprowadzić do destabilizacji i dyskomfortu. Wszczepienie implantu, dzięki biokompatybilności tytanu, hamuje ten proces. Lekarze rekomendują leczenie w sposób tzw. implantacji natychmiastowej. Jest to zabieg, w którym stomatolog wszczepia implant na miejsce dopiero co usuniętego zęba stałego. Dzięki temu zamiast ubytku w naszym uśmiechu, zyskujemy nowy ząb, który w funkcjonalności i wyglądzie będzie bliźniaczo podobny od zębów stałych.

1 2 3