Protetyka, licówki, korony, mosty – Dentysta gabinet Szczecin centrum Pomorzany

1. Licówki porcelanowe:

Licówki to cienkie ceramiczne płytki, nakładane na zęby i zamocowane do nich na stałe za pomocą cementu. Licówki są wykonane tylko i wyłącznie z porcelany.

Kiedy stosujemy licówki?

Stosujemy je w celu zatuszowania niedoskonałości własnych zębów w odcinku przednim np. zbyt małe zęby,stożkowate,diastemy(szpary miedzy zębami), uszczerbienia, trudne do wybielenia przebarwienia.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

– Na początek jest pobierany wycisk pozwalający uzyskać odpowiedni model gipsowy,na którym projektowane są nowe zęby.
– na kolejnej wizycie za pomocą kompozytu nanoszony jest nowy kształt zębów, oraz szlifowanie ich
– pobieramy wycisk ostateczny i nakładamy licówki tymczasowe aby zabezpieczyć oszlifowane zęby aż do momentu otrzymania licówek ostatecznych
– ostatnia wizyta to przyklejanie porcelanowych licówek za pomocą specjalnego cementu
– wizyty są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Przeciwwskazania do wykonywania licówek.

– muszą być wykonywane przy korzystnych warunkach zgryzowych, dlatego wszelkie wady zgryzu muszą być wyleczone a braki uzupełnione
– zęby muszą być wyleczone z próchnicy oraz dziąsła bez stanów zapalnych
– niewskazane jest zakładanie licówek osobom które obgryzają paznokcie,ponieważ może się to wiązać z ich utratą(licówki)

2.Korony zębowe:

– są przeznaczone do tego aby całkowicie pokryć ząb który jest uszkodzony
– pełnią funkcję wzmacniającą i ochraniającą
– zaletą jest poprawienie wyglądu oraz jego wyrównanie
– można je dostosować do naturalnego odcienia pozostałych zębów

Rodzaje koron zębowych:

Korony porcelanowe Szczecin: wykonywane są na podbudowie ceramicznej lub metalowej.Korony porcelanowe są najczęściej stosowane,ponieważ są niezwykle trwałe.Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej mogą wytrzymać lata.

Korona pełnoceramiczna: pacjenci bardzo często wybierają tego typu korony ze względu na ich estetyczny i naturalny wygląd. Biorąc pod uwagę powyższe wskazania jest to alternatywa stosowana głownie przy uzupełnieniach zębów przednich.

Korona cyrkonowa Szczecin: stosuje się je przy zębach przednich jak i bocznych.Korony wycina się z cyrkonowego bloczka za pośrednictwem technologii komputerowej. Przede wszystkim sprawdzają się w przypadku zębów zniszczonych i przebarwionych.

Korony mocowane na implantach Szczecin: mocowana jest na podbudowie metalowej lub cyrkonowej. W ten sposób uzupełnia się pojedyncze braki zębowe. W sytuacjach rozleglejszych braków,s tosuje się mosty i protezy przykręcane do implantów.

Wskazania do stosowania koron.
Korony zębowe zakładane są w przypadku zębów,które zostały bardzo mocno zniszczone,przebarwione,martwe np. po leczeniu kanałowym i przez to są osłabione.

3.Mosty protetyczne:

-służą do odbudowy częściowych braków w uzębieniu.Mosty protetyczne stanowią doskonałą alternatywę dla protez ruchomych(wyjmowanych)gdyż dają znacznie większy komfort.

Dlaczego my.

Współpracując z najlepszymi laboratoriami w kraju i za granicą jesteśmy w stanie wykonać w zasadzie każdą pracę protetyczną. Specjalizujemy się w protetyce na implantach zębowych, które dają niesamowite możliwości. Możemy odtworzyć zęby pacjentów nawet wtedy – gdy ktoś je stracił wiele lat wcześniej. Dzięki implantom zębowym jesteśmy w stanie odbudować pojedynczy brakujący ząb jak również kompletny brak zębów.

Możemy wykonać dla naszych pacjentów zarówno protezy wyjmowane jak również protezy stałe – czyli mosty i korony, czy to na implantach czy własnych zębach. Podczas projektowania pracy protetycznej dla naszych pacjentów używamy najnowszych możliwości cyfrowej stomatologii. Pacjent jest w stanie zobaczyć swoją pracę protetyczną zanim ona powstanie, a późniejsze indywidualne podejście do każdego pacjenta jak również wspólne wizyty w laboratorium protetycznym dają niesamowite rezultaty. Bardzo trudno jest odróżnić pracę protetyczną wykonaną w Drebot Dental od własnych zębów.